Informácie z Cyklistickej konferencie VIII. (2. deň)

Druhý deň konferencie bol rovnako zaujímavý ako predchodzí. Tentokrát sme sa z Biomed strediska presunuli na mestský úrad a deň odštartoval cyklokuriér ŠvihajŠuhaj (Šimon Krošlák) s témou cyklologistika v praxi. Nasledovali témy Pasportizácia cyklotrás (Martin Bolo / OZ Mulica), Cyklotrasa EuroVelo 11 (Adriana Šebešová / KSK, Viera Štupáková / PSK) a študent Filip Tomáš predstavil svoj projekt Ridelo so svetovo prvou bezkontaktnou cyklonabíjačkou pre prenosné zariadenia. Po krátkej moderizovanej diskusii sa začalo trochu ochladzovať, ale nebolo to klimatizáciou. Postaral sa o to pán Lars Christensen z Nórska, ktorý sa s nami prišiel podeliť o veľmi zaujímavé a pre nás neprebádané skúsenosti s arktickým bicyklovaním. Následne pán Zbyněk Sperat z Českej republiky (CDV Brno) odtajil svoje skúsnosti z dopravno-socilogických prieskumov a pán Tamás Mátrai z Maďarska (Budapest University of Technology and Economics) sa povenoval téme integrácii cyklistiky v mestách a ich primárnemu využitiu. Aký potenciál má Slovensko sme sa mohli dozvedieť od Mariána Gogolu (OZ Mulica), viac o medzinárodnom projekte MoveCit od pána Petra Medveďa (Nadácia Ekopolis) a posledné slovo zostalo dáme Andrei Štulajterovej (OCI BB), ktorá poukázala na 10 princípov udržateľnej mobility a participatívny prístup pri plánovaní.

Po dvoch dňoch strávených so skvelými a proaktívnymi ľuďmi bojujúcimi za lepšiu cyklistickú budúcnosť sme sa vrátili späť do reality. Plní zaujímavých a cenných informácií pokračujeme ďalej s dobrým pocitom a vierou, že nás je na Slovensku opäť o čosi viac 🙂

Kto sa zmestil na fotku (z ľava v prvom rade: Daniel Ďuriš / White bikes, cyklokuriér Šimon / ŠvihajŠuhaj, Tomáš Peciar / Cyklokoalícia BA, JUDr. Peter Bročka / Primátor a zakladateľ OZ Lepšia Trnava, doc. Ing. Phd. Marián Gogola / OZ Mulica, druhý rad: Jaroslav a Mirety Dian / Zelený bicykel)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *