Aktivácia čipovej karty

Ak ste si počas minuloročnej sezóny vytvorili účet na Zelenom bicykli a uviedli ste správnu poštovú adresu, tak ste medzi tými šťastlivcami, ktorí od nás obdržali list s čipovou kartou a 60 voľnými minútami. A to všetko samozrejme bezplatne 🙂

Z bezpečnostných dôvodov je však potrebné kartu pred prvým použitím aktivovať. Odporúčame Vám poponáhľať sa, pretože minúty budú pripísané iba tým, ktorí to stihnú do 31.08.2017. Ak to nestihnete do tohto termínu minúty už síce nezískate, no karta Vám bude po aktivácii fungovať i naďalej.

Prečo si aktivovať čipovú kartu?
Vďaka čipovej karte je výpožička bicyklov zábavou. Priložíte, vytiahnete bicykel a pedálujete. Nepotrebujete pripojenie na internet, ba ani samotný mobil. Systém Vás identifikuje podľa karty a odráta presne toľko minút, koľko ste mali bicykel požičaný. Kartu odporúčame aktivovať už dnes, pretože nikdy neviete, kedy sa budete potrebovať odviezť 🙂 V prípade straty karty nám túto udalosť ihneď nahláste a my ju deaktivujeme. Ak ste si medzi sezónami zakúpili už vlastný bicykel a kartu ešte aktivovanú nemáte, môžete ju darovať. Úspora piatich eur (čo je jej hodnota) iste poteší a nájde využitie u ďalšieho rodinného príslušníka, či kamaráta.

Ako kartu aktivovať?
Aktivácia sa vykonáva priamo vo Vašom účte na stránke www.zelenybicykel.sk. Po zadaní e-mailovej adresy a hesla Vás bude čakať uvítanie s informáciami o novej verzii systému. Ak ste medzičasom heslo zabudli, môžete si ho obnoviť. Po úspešnom prihlásení je ako prvé potrebné overenie Vášho telefónneho čísla. To prebieha jednoduchým zadaním kódu, ktorý obdržíte na Vaše číslo, ktoré ste zadali pri registrácii. Ak máte nové číslo, môžete si ho zmeniť v sekcii „MOJE ÚDAJE“.

vlozit-kod

Overenie čísla sa vykonáva iba jedenkrát a  je ďalším z krokov bezpečnosti. Vďaka nemu je možné odomknúť si bicykel v prípade potreby aj cez spoplatnenú SMS. Bez overenia čísla sa Vám karta nebude dať aktivovať, resp. môže vypisovať chybnú hlášku a nepovolí Vám odomknúť bicykel ani cez aplikáciu či spomínanú SMS.

V súčasnej dobe okrem iného, pracujeme aj na novom obrázkovom manuáli. Ten bude dostupný na webe neskôr a o jeho aktuálnosti Vás budeme informovať. Ak do tej doby pri aktivácii narazíte na nejaký problém, neváhajte nás kontaktovať – radi Vám pomôžeme. Komunikujeme cez e-mail, telefón, alebo po dohode aj osobne.